Ceny paliw są stabilne, możliwe są niewielkie korekty w dół

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 17-11-2006, 16:28

Na rynku paliwowym sytuacja jest stabilna, w nadchodzącym tygodniu ceny hurtowe powinny utrzymać się na niezmienionym poziomie.

Na rynku paliwowym sytuacja jest stabilna, w nadchodzącym tygodniu ceny hurtowe powinny utrzymać się na niezmienionym poziomie, ale w detalu możliwe są niewielkie korekty w dół, rzędu 2 groszy na litrze - powiedziała w piątek Urszula Cieślak z monitorującego rynek paliwowy biura Reflex.

"W stabilizacji na rynku pomaga umacniający się złoty i brak wyraźnych zwyżek na rynku światowym" - dodała Cieślak.

W minionym tygodniu ceny benzyn i oleju opałowego w krajowych rafineriach nie zmieniły się. Cena oleju napędowego spadła o 14 zł za tysiąc litrów w Orlenie oraz o 32 zł w Lotosie.

Na rynku światowym, po wyraźnych wahaniach między 9 a 16 listopada, ceny ropy spadły o 0,42 USD na baryłce, benzyny wzrosły o 2 USD na tonie, oleju napędowego wzrosły o 3,25 USD na tonie, a olej opałowy staniał o 6,50 USD na tonie.

W piątek ceny ropy i paliw spadały, gdyż inwestorzy wątpią, czy kartelowi OPEC uda się zmniejszyć wydobycie o deklarowane 1,2 mln baryłek.

Do spadku cen przyczyniła się też zapowiedź wyższych od normalnych temperatur w USA w okresie zimowym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny paliw są stabilne, możliwe są niewielkie korekty w dół