Ceny paliwa w nadchodzącym tygodniu powinny spaść

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 08-12-2006, 16:34

Ceny paliwa w krajowej sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej powinny spaść na początku przyszłego tygodnia.

Ceny paliwa w krajowej sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej powinny spaść na początku przyszłego tygodnia - uważa Andrzej Florczak z BM Reflex, które monitoruje rynek paliwowy.

"W tym tygodniu ceny spadały i spodziewam się, że ta tendencja w najbliższym tygodniu będzie kontynuowana. W sprzedaży detalicznej ceny powinny spaść o kilka groszy na litrze" - powiedział PAP w piątek Florczak.

Zaznacza on jednocześnie, że na rynku światowym, po dłuższym okresie spadków, w piątek doszło do podwyżek cen i ta tendencja może się utrzymać.

"Jeśli temperatura powietrza będzie powyżej przeciętnej, to nie spodziewam się sezonowego wzrostu popytu na oleje grzewcze, a to przełoży się na ograniczanie podwyżek" - powiedział.

Uważa on, że wpływ na sytuację na rynku międzynarodowym będzie miało czwartkowe spotkanie członów OPEC i jeśli zapadnie tam decyzja o kolejnym ograniczeniu podaży, to potem może dojść do stopniowego wzrostu cen ropy naftowej.

Na rynku światowym ceny ropy spadły w mijającym tygodniu o 1,49 USD na baryłce, oleju napędowego o 25 USD na tonie, oleju opałowego o 23,75 USD na tonie, a benzyny o 22,75 USD na tonie.

Z kolei na rynku krajowym od 1 listopada do 8 grudnia ceny benzyny w Lotosie wzrosły o 10 zł na 1000 l, olej napędowy i opałowy odpowiednio o 20 zł i 26 zł na 1000 l. Z kolei w PKN Orlen benzyna 95 staniała o 1 zł, a 98 o 2 zł na 1000 l. Cena oleju napędowego spadła o 15 zł na 1000 l, a opałowego o 17 zł na 1000 l.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny paliwa w nadchodzącym tygodniu powinny spaść