Ceny produkcji w USA w grudniu wzrosły o 0,9 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 15:10

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w USA w grudniu wzrosły o 0,9 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po spadku w listopadzie o 0,7 proc. - poinformował w piątek Departament Pracy.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w USA w grudniu wzrosły o 0,9 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po spadku w listopadzie o 0,7 proc. - poinformował w piątek Departament Pracy.

Po odliczeniu cen żywności i energii, indeks PPI w grudniu wzrósł o 0,1 proc. w skali miesiąca, po wzroście miesiąc wcześniej również o 0,1 proc.

Analitycy z Wall Street spodziewali się w grudniu wzrostu PPI o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, a po odliczeniu cen żywności i energii oczekiwali wzrostu o 0,2 proc.

Rok do roku wskaźnik PPI wzrósł o 5,4 proc., a po odliczeniu cen żywności i energii - wzrósł o 1,7 proc.     aj/ kacz/ mskr/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ceny produkcji w USA w grudniu wzrosły o 0,9 proc.