Ceny ropy w Nowym Jorku w górę drugi dzień z rzędu

opublikowano: 18-01-2007, 09:09

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły drugi dzień z rzędu z powodu pojawiających się oczekiwań, że chłodna zima w północno-wschodnich USA zwiększy popyt na paliwo grzewcze.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły drugi dzień z rzędu z powodu pojawiających się oczekiwań, że chłodna zima w północno-wschodnich USA zwiększy popyt na paliwo grzewcze.

Amerykańscy meteorolodzy spodziewają się opadów śniegu w czwartek i w piątek. Dodatkowo możliwe są silne wichury w Karolinie. Do końca stycznia temperatury mają być niższe niż normalnie w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

"Łagodna zima była do tej pory głównym powodem ostrego spadku ceny ropy przez ostatnie kilka tygodni. Ochłodzenie pogody może zmienić ten obraz" - powiedział Dariusz Kowalczyk z CFC Seymour.

Przez ostatni miesiąc ceny ropy naftowej spadły o 16 proc.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 41 centy, czyli o 0,8 proc. do 52,65 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane