Ceny ropy w USA blisko najniższych poziomów od tygodnia

DI, PAP
opublikowano: 01-02-2012, 08:36

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale są blisko najniższych poziomów od tygodnia. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 14 centów do 98,67 USD.

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 29 centów do 111,27 USD za baryłkę.

Na rynkach utrzymują się obawy o słabnące zaufanie wśród konsumentów i spadek aktywności w przemyśle USA.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów spadł w styczniu 2012 roku do 61,1 pkt z 64,8 pkt w poprzednim miesiącu po korekcie - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Conference Board.

Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie do 68 punktów.

Indeks aktywności sektora wytwórczego (PMI) w rejonie Chicago spadł zaś w styczniu do 60,2 pkt z 62,2 pkt w poprzednim miesiącu - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 63 pkt.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 2,1 mln baryłek do 339,5 mln b. To ich najwyższy poziom od tygodnia kończącego się 11 listopada 2011.

W środę swoje wyliczenia przedstawi Departament Energii (DoE).

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 2,6 mln baryłek. Spodziewany jest również wzrost zapasów benzyny, o 500 tys. baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane