Ceny ropy w USA znów spadają

  • PAP
opublikowano: 18-06-2020, 08:15

Notowania ropy na amerykańskiej giełdzie paliw zniżkują w reakcji na wzrost zapasów surowca w USA i obawy o nową falę zachorowań w Chinach - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VII na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 37,60 USD, po zniżce o 0,95 proc.

Ropa naftowa
Ropa naftowa
Bloomberg

Ropa Brent w dostawach na VIII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 40,50 USD za baryłkę, niżej o 0,52 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 1,22 mln baryłek, czyli o 0,23 proc. do 539,28 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Zapasy te są obecnie najwyższe w historii. To sugeruje, że popyt na paliwa w USA nie odżywa tak szybko, jak się tego spodziewano.

Rynek oczekiwał wzrostu zapasów ropy o 130 tys. baryłek.

Zapasy benzyny spadły jednak w tym czasie o 1,67 mln baryłek, czyli o 0,64 proc. do 256,99 mln baryłek. To jednak mała zmiana związana z sezonem letnich wyjazdów w USA.

Tymczasem w Chinach zanotowano już ponad 150 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Władze Chin odwołały 1,5 tysiąca krajowych lotów z lotnisk Pekinu, w związku z nową falą zachorowań w stolicy Chin. Zaostrzono też restrykcje przemieszczania się, by zapobiec nawrotowi epidemii w kraju. Zamknięto szkoły i przedszkola, wprowadzono skrupulatne kontrole w części osiedli mieszkaniowych.

Działalność wstrzymała również część restauracji, barów i klubów nocnych. Wśród mieszkańców pojawiają się obawy przed całkowitą kwarantanną, jaką w styczniu na ponad dwa miesiące wprowadzono w mieście Wuhan, pierwszym ognisku pandemii.

"Zapotrzebowanie na paliwa pozostanie pod presją w II połowie roku" - ocenił w swoim najnowszym raporcie OPEC.

"Stopniowe ożywienie w światowej gospodarce nie wystarczy, aby zrekompensować załamanie popytu w pierwszych 6 miesiącach 2020 r." - napisano w raporcie OPEC.

Cena ropy WTI na NYMEX spadła podczas poprzedniej sesji o 1,1 proc., a Brent straciła 0,6 proc. 

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane