Ceny rudy żelaza zeszły poniżej 90 USD

opublikowano: 07-08-2019, 10:18

Ceny rudy żelaza szukają dna, poszerzając głęboką wyprzedaż związaną z eskalującym konfliktem handlowym USA z Chinami, który szkodzi popytowi na surowce.

Futures w Singapurze spadły poniżej 90 USD za tonę, a kontrakt w Dalian osiągnął najniższy poziom od maja. We wtorek Fortescue Metals Group ostrzegła, że popyt na w Chinach Kontynentalnych może nieco złagodnieć w drugiej połowie roku w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami. To najnowszy sygnał ostrzegawczy po szeregu wskaźników od rosnących zapasów w portach do rentowności tonących hut, które zapowiadały trudną sytuację na rynku.

Zobacz więcej

Ruda żelaza

Bloomberg

China Iron & Steel Association oświadczyło, że spodziewa się spadku cen w związku ze spadkiem konsumpcji na kontynencie. Kontrakty futures i ceny spot spotkały się na terytorium bessy.

Huty w Chinach podobno niechętnie zwiększają zapasy rudy żelaza, biorąc pod uwagę słabnący popyt na stal -  ocenia Commonwealth Bank of Australia. 

Na giełdzie w Singapurze wrześniowe kontrakty na rudę żelaza zniżkowały aż 7 proc. schodząc do 86,68 USD za tonę. Najaktywniejsza seria kontraktów notuje szósty dzienny spadek, najgorszy w tym roku. Na giełdzie towarowej Dalian kontrakty futures spadły aż o 5,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy