Ceny wysokie i nadal stabilne

Anna Borys
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Notowania na rynku długu w środę nie uległy większym zmianom, choć zainteresowanie graczy polskimi papierami skarbowymi było dość duże. Na wczorajszej aukcji Ministerstwo Finansów sprzedało dwuletnie obligacje za 3,8 mld zł w ofercie podstawowej i za 760 mln zł w dodatkowej. Na obu przetargach popyt był bardzo duży, odpowiednio 10,43 mld zł i 3,3 mld zł.

Inwestorzy kupowali wczoraj szczególnie krótkie papiery. Dzięki temu ich cena odrobiła wtorkową stratę w stosunku do pozostałych papierów. Dwuletnie obligacje drożały jako jedyne. Ich rentowność spadła z 4,60 proc. we wtorek do 4,58 proc.

O godzinie 15.20 dochodowość pięcioletnich wzrosła z 4,85 proc. dzień wcześniej do 4,86, dziesięcioletnich zaś z 5,02 proc. do 5,03 proc. Inwestorzy nie chcą jednak ich sprzedawać. Dziś posiedzenie europejskich władz monetarnych. Wprawdzie decyzja nie budzi emocji, bo rynek prognozuje wzrost stopy procentowej o 25 pkt bazowych. Gracze oczekują jednak komentarza po posiedzeniu, który ich zdaniem, może zasygnalizować koniec cyklu podwyżek w strefie euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu