Czytasz dzięki

Ceny złota w dół na skutek umocnienia dolara

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 03-09-2020, 11:03

Ostatnie dni na rynku złota upływają pod znakiem dużego uzależnienia notowań od sytuacji na rynkach walutowych. Cena złota zmienia się w zależności od poruszania się wartości amerykańskiego dolara, z którym wykazuje odwrotną korelację.

Jeszcze na początku tygodnia notowania złota pięły się w górę na skutek powrotu do zniżek wartości USD. Cena kruszcu otarła się ponownie o poziom 2000 USD za uncję. Tymczasem wczorajsze umocnienie się amerykańskiej waluty wywarło presję na zniżkę notowań złota. Obecnie kruszec ten oscyluje w okolicach 1940 USD za uncję.

W krótkoterminowej perspektywie notowania złota są nadal podatne na podwyższoną zmienność – zarówno USD, jak i samo złoto, są bowiem w ciekawym i przełomowych z technicznego punktu widzenia momencie. Niemniej, długoterminowy trend na złocie wciąż się nie zmienił i pozostaje wzrostowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane