Cepil: po rozłamie w Samoobronie w piątek rejestracja nowego klubu

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 22-09-2006, 08:28

Poseł Józef Cepil: jeszcze w piątek przed południem zostanie zarejestrowany u marszałka Sejmu nowy klub parlamentarny.

Poseł Józef Cepil poinformował PAP, że jeszcze w piątek przed południem zostanie zarejestrowany u marszałka Sejmu nowy klub parlamentarny - utworzony z "rozłamowców" z Samoobrony oraz posłów Narodowego Koła Parlamentarnego. Aby utworzyć nowy klub, potrzeba 15 posłów.

Cepil jest jednym z czwórki posłów, którzy w czwartek - jeszcze przed wieczornym wystąpieniem premiera Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział usunięcie z rządu wicepremiera, ministra rolnictwa Andrzeja Leppera - opuścili klub Samoobrony. Tego samego dnia z klubu wyszli też Halina Molka i Józef Ruciński oraz Jan Bestry, który został z klubu usunięty. Jeszcze wcześniej klub Samoobrony opuścili także Tadeusz Dębicki i Józef Pilarz.

Poseł Cepil powiedział w piątek, że gotowość wstąpienia do klubu, którego robocza nazwa to Ruch Ludowy Narodowy, wyraziło już 12 byłych i obecnych posłów Samoobrony. "Te osoby są już pewne, czekamy na kolejne" - zaznaczył. Do klubu ma też wstąpić 5 posłów Narodowego Koła Parlamentarnego. Razem daje to 17 posłów. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cepil: po rozłamie w Samoobronie w piątek rejestracja nowego klubu