Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln własnych akcji

Infostrefa
29-09-2008, 18:19

Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln swoich akcji. Papiery będą kupowane po cenie od 1 zł do 5 zł za sztukę. Spółka zakłada, że na kupno własnych akcji wyda maksymalnie 18 mln zł -  poinformowała Ceramika w komunikacie prasowym.

Decyzję o skupie akcji podejmie WZA zwołane na 10 października. "Uważamy, że obecna wycena akcji nie odzwierciedla rzeczywistej wartości spółki. Ponadto, w dniu 5 października wchodzą w życie przepisy, które otworzą nam możliwość wykorzystania skupionych akcji na dowolny cel, w tym także do  odsprzedaży w przyszłości przez spółkę w celu sfinansowania rozwoju firmy" - powiedział
Paweł Górnicki, wiceprezes Ceramiki Nowej Gali, cytowany w komunikacie.

Górnicki, w niedawnym wywiadzie udzielonym PAP mówił, iż firma planuje kolejny buy-back, aby zainwestować pieniądze do czasu, aż kurs akcji wzrośnie.

Ceramika Nowa Gala na początku czerwca zdecydowała o wykupie nie więcej niż 1,5 mln akcji własnych w celu umorzenia, za nie więcej niż 6,5 mln zł. Ten program jest obecnie realizowany. Na dzień 26 września spółka skupiła 653.136 własnych akcji po średniej cenie 3,73 zł za papier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Infostrefa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ceramika Nowa Gala zamierza skupić do 9,9 mln własnych akcji