Cersanit: opór to 130 zł

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 22-08-2005, 00:00

Ubiegły kwartał nie należał do najlepszych w sektorze materiałów budowlanych. Mimo to wyniki Cersanitu za drugi kwartał, choć może nie rewelacyjne, były znacznie lepsze od konkurentów, czyli Opoczna, Nowej Gali i Polcoloritu. W tej sytuacji rynek odczytał raport spółki jako bardzo dobry i nagrodził ją dynamicznym wzrostem kursu na wtorkowej i środowej sesji.

W środę entuzjazm strony popytowej był jednak zbyt duży. W trakcie sesji notowania doszły nawet do 130 zł, ale ostatecznie rynek nie zaakceptował wówczas tak wysokiej ceny i zamknięcie miało miejsce na wysokości 125,5 zł. Długi górny cień ze środy ukazał się na wysokich poziomach cenowych przy rynku wykupionym. Oznacza to, że na tej wysokości pojawia się ryzyko wysokiej podaży i zaniku popytu. W tej sytuacji 130 zł staje się silnym oporem dla dalszych notowań akcji tej spółki. Dwie ostatnie sesje świadczą, że jego pokonanie może nie być łatwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cersanit: opór to 130 zł