Cersanit sprzedał litewską spółkę zależną za 1,3 zł

PAP
14-07-2009, 14:13

Cersanit sprzedał pakiet większościowy swojej litewskiej spółki zależnej Dvarcioniu Keramika za 1 lita (29 eurocentów), czyli ok. 1,3 zł - podała litewska agencja BNS.

92,25 proc. akcji Dvarcioniu Keramika przejął Juozas Raiselis, były prezes tej firmy.

"Polscy inwestorzy sami złożyli mi ofertę. Uznałem, że cena 1 lita jest atrakcyjna. Mam też wieloletnie doświadczenie w tym biznesie" - powiedział Raiselis agencji BNS.

Litewska spółka zakończyła pierwszy kwartał stratą.

Raiselis powiedział, że przyszłość spółki będzie zależeć nie tylko od sytuacji na rynku, ale też od negocjacji z Swedbankiem, największym wierzycielem spółki.

Dodał, że od finału rozmów z bankiem zależeć będzie, czy spółka będzie potrzebować ewentualnego dodatkowego finansowania.

Dvarcioniu Keramika zaciągnęła w Swedbanku kredyt długoterminowy w wysokości 43,5 mln litów (ok. 12,6 mln euro), którego termin spłaty mija we wrześniu 2013 roku. Na koniec marca kwota do spłaty wynosiła 32,51 mln litów, z czego 10,75 mln litów musi być spłacone do końca roku.

W 2005 roku Opoczno kupiło 60,25 proc. w litewskiej spółce za 11,5 mln litów. Pod koniec 2007 roku dokupiło od Raiselisa kolejne prawie 18 proc. za 7,1 mln litów.

Na wileńskiej giełdzie w poniedziałek na zamknięciu jednak akcja Dvarcioniu Keramika kosztowała 1,6 lita.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cersanit sprzedał litewską spółkę zależną za 1,3 zł