Cersanit złamał linię wsparcia

Dariusz Karolak
opublikowano: 05-03-2001, 00:00

Cersanit złamał linię wsparcia

Przypuszczalnie kończy się ruch powrotny do 9 miesięcznej (I-X 2000) formacji r-g-r Cersanitu. Formacja na wykresie wolumenowym łatwo rzuca się w oczy podczas gdy na wykresie liniowym proporcje są zaburzone przez długi czas budowania prawego ramienia. Czas był potrzebny by móc rozdystrybuować odpowiednio dużą ilość akcji. Pokonanie ponad 4-miesięcznej rosnącej linii wsparcia jest sygnałem załamania rozpoczętej w październiku korekty. Piątkowy czarny korpus, najgrubszy od połowy grudnia, świadczy o niecierpliwości strony podażowej.

Zasięg dolnego wybicia wynosi 17 zł. Spadek koninktury w branży budowlanej, odbijał się dosyć łagodnie na Cersanicie. Odłożony w czasie efekt może spowodować zwiększoną dynamikę spadku, dla którego pierwszym zatrzymaniem jest dno z X’00 przy 22,5. Zdecydowane sygnały sprzedaży pojawiły się na MACD i tygodniowym Stochastic’u. 4-miesięczną linię wzrostów przełamał Demand Index.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu