Certyfikaty od UniCredit znów na GPW

Oferowane w sieci private banku Alior Banku certyfikaty strukturyzowane, emitowane przez UniCredit, weszły do obrotu na warszawskiej giełdzie. Instrumentem bazowym jest indeks cen ropy naftowej S&P GSCI Crude Oil-Index Excess Return-Index.

Cena emisyjna certyfikatów wynosiła 100 zł. Liczba certyfikatów, które emitent wprowadził do obrotu, wynosi 128 388 sztuk. Nowe instrumenty będą notowane na rynku równoległym w Systemie Animatora Rynku.

- W czasach niskich stóp procentowych klienci szukają alternatywnych form inwestowania. Takie produkty inwestycyjne jak certyfikaty dają możliwość zarabiania na różnorodnych aktywach bazowych. Dzięki wprowadzeniu certyfikatów na giełdę stały się one płynnym instrumentem finansowym wycenianym rynkowo na rynku regulowanym. W nanku organizowane są kolejne emisje produktów strukturyzowanych emitowanych przez UniCredit Bank, które będą trafiały na GPW – powiedział Marcin Kobus, dyrektor ds. poduktów oszczędnościowych Alior Banku

Na GPW notowanych jest prawie 800 produktów strukturyzowanych,  których wycena uzależniona jest m.in. od notowań akcji, koszyków akcji czy produktów rolnych. Zwykle dają możliwość zarabiania zarówno na spadkach, jak i na zwyżkach kursów.    

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Certyfikaty od UniCredit znów na GPW