Chalupec: Banki będą miały lepszych prawników

MD, Biznes Informacje Polsat News
20-02-2009, 11:30

Prawdopodobieństwo wygrania przez firmy procesów o unieważnienie opcji jest mniejsze niż 50 proc., powiedział Igor Chalupec w Biznes Informacje Polsat News. 

- Na dzisiaj uważam, że prawdopodobieństwo wygranych firm jest mniejsze niż 50 proc., bo sądy będą oczekiwały, że ci ludzie wiedzieli co robią, w końcu są profesjonalistami, wynajętymi przez rady nadzorcze, by zarządzać finansami i spółką zgodnie z zasadami sztuki – uważa Chalupec, były wiceminister finansów i prezes PKN Orlen.  

Przyznał, że trudno przewidzieć jak sądy zinterpretują poszczególne umowy. Tak jak wicepremier Pawlak podkreślił, że byłoby łatwiej przedsiębiorcom, gdyby były one zawierane w warunkach funkcjonowania w Polsce ustawy MIFID, czyli wdrożonej dyrektywy unijnej, która wprowadza określony wymóg rzetelności kontraktów finansowych.

- Podejrzewam że banki, które są bogatsze, będą miały lepszych prawników – stwierdził Chalupec w Biznes Informacje Polsat News.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Biznes Informacje Polsat News

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chalupec: Banki będą miały lepszych prawników