Chalupec: PKN nie będzie brał udziału w ofercie Grupy Lotos

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-05-2005, 20:13

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec poinformował w piątek, że kierowany przez niego koncern nie zamierza brać udziału w rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu publicznej ofercie akcji Grupy Lotos. "Nasza strategia jest jasna, nie interesuje nas rola inwestora finansowego" - powiedział dziennikarzom Chalupec.

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec poinformował w piątek, że kierowany przez niego koncern nie zamierza brać udziału w rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu publicznej ofercie akcji Grupy Lotos. "Nasza strategia jest jasna, nie interesuje nas rola inwestora finansowego" - powiedział dziennikarzom Chalupec.

Kilka lat temu PKN Orlen brał udział w negocjacjach w sprawie kupna Grupy Lotos, ale trwające wiele miesięcy rozmowy zakończyły się niepowodzeniem.

Później przedstawiciele PKN Orlen wielokrotnie deklarowali, że są zainteresowani rolą inwestora branżowego w Lotosie i przejęciem tej spółki.

Publiczna oferta akcji Grupy Lotos obejmuje 35 mln akcji serii B nowej emisji oraz do 8,916 mln akcji serii A, które może sprzedać Nafta Polska. Akcje sprzedawane będą inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym. Transza dla inwestora branżowego możliwa jest w drugim etapie prywatyzacji Grupy Lotos, ale jej termin nie jest jeszcze znany.

Na początku maja prezes Nafty Polskiej Adam Sęk mówił, że drugi etap prywatyzacji Grupy Lotos, w tym pozyskanie dla gdańskiej rafinerii inwestora strategicznego, może nastąpić w trzecim kwartale 2005 roku.

Minister Skarbu Państwa poinformował jednak w piątek, że nie widzi możliwości rozpoczęcia drugiego etapu prywatyzacji Grupy Lotos w III kwartale tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu