Chalupec stroni od kupna PGNiG

ISB
22-10-2004, 00:00

Inwestycja Orlenu w Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) bez uzasadnionych powodów nie ma sensu, bo pozbawiłaby Orlen środków niezbędnych do rozwoju jego podstawowego biznesu — to deklaracja Igora Chalupca, nowego prezesa spółki. We wrześniu Janusz Wiśniewski, wiceprezes płockiej spółki, twierdził, że PKN mógłby kupić 20-35 proc. akcji w czasie debiutu gazowego monopolisty na giełdzie.

— Z jednej strony jesteśmy największym klientem PGNiG, z drugiej — podchodzę do tego w taki sposób: by zjeść obiad, nie muszę kupować restauracji. Musiałyby więc być bardzo uzasadnione powody, by decydować się na taki krok — mówi Igor Chalupec.

Dodał, że przed podjęciem decyzji chciałby poznać wizję prywatyzacji PGNiG, jaką ma prezes spółki i resort skarbu.

— Skupowanie pakietu, blokowanie pieniędzy w inwestycji o charakterze stricte kapitałowym z punktu widzenia Orlenu nie ma sensu — uważa prezes PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chalupec stroni od kupna PGNiG