Charytatywny pięciobój medalistki z Rio

DI
opublikowano: 07-12-2016, 22:00

Na platformie portalu Artinfo.pl zorganizowała charytatywną aukcję swojego trofeum

Oktawia Nowacka, zdobywczyni Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, zdecydowała, że jej wysiłek włożony w zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro powinien przynieść korzyści potrzebującym pomocy. Na platformie portalu Artinfo.pl zorganizowała charytatywną aukcję swojego trofeum.

Licytacja jest wyjątkowa, ponieważ do każdej dyscypliny składającej się na pięciobój nowoczesny sportsmenka przyporządkowała inną instytucję, która będzie beneficjentem. I tak: strzelanie — szkoła podstawowa prowadzona przez Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach; jazda konna — azyl dla koni i zwierząt kopytnych Fundacji Centaurus spod Legnicy; szermierka — Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni ze Szczecina; pływanie — Emilka Urbanik, podopieczna Fundacji Matio, zajmującej się chorymi na mukowiscydozę; bieganie — Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą i Zuzia Majewska chora na padaczkę lekooporną. Licytacja trwa na stronie internetowej portalu Artinfo.pl, specjalizującego się w handlu dziełami sztuki. Potrwa do 12 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu