Chavez nakazał Petroleos de Venezuela zająć się sportem

MD
25-08-2008, 19:59

Prezydent Wenezueli jest niezadowolony z  wyniku, jaki osiągnęli sportowcy tego kraju na igrzyskach w Pekinie. Hugo Chavez nakazał, aby przygotowaniami do kolejnych, w Londynie, zajął się największy w  kraju koncern naftowy.

Reprezentacja Wenezueli na igrzyskach w Pekinie liczyła ponad 100 sportowców. Jej wynik jest bardziej niż skromny – tylko jeden brązowy medal w taekwondo. Prezydent Chavez uznał, że sprawą przygotowań olimpijskich powinien zająć się koncern Petroleos de Venezuela (PDVSA). Nakazał mu otwarcie oddziału sportowego. Polecił także prezesowi spółki, Rafaelowi Ramirezowi, spotkać się z reprezentantami kraju w celu przeanalizowania sytuacji ich dyscyplin.

Dla Chaveza PDVSA jest lekiem na wszystko. Z jego nakazu koncern naftowy zajmuje się już m.in. dystrybucją żywności, pomocą społeczną i budownictwem mieszkaniowym.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chavez nakazał Petroleos de Venezuela zająć się sportem