Chce przejąć pakiet od Silesii

Marcin Goralewski
opublikowano: 08-06-2004, 00:00

Lentex nie skupi z rynku 10 proc. akcji własnych w celu umorzenia. Ma apetyt na większy pakiet, który dziś kontroluje TF Silesia.

Lentex, notowany na giełdzie producent wykładzin i włóknin, nie wyklucza, że odkupi od Towarzystwa Finansowego Silesia, rządowej agencji powołanej do wspierania restrukturyzacji hutnictwa, własne akcje. Podczas ostatniego zgromadzenia akcjonariusze spółki wyrazili zgodę na buy back.

— Wystąpiliśmy o taką zgodę, aby w przyszłości mieć mandat udziałowców do odkupu udziałów od naszych akcjonariuszy, którzy nie są inwestorami długoterminowymi — tłumaczy Jerzy Kusina, członek zarządu Lentexu.

Do TF Silesia, bo to o tego akcjonariusza chodzi, należy niespełna 18 proc. walorów Lentexu. Uchwała, o której wspomina członek zarządu giełdowej spółki, dotyczy jednak tylko 10 proc. pakietu.

— Na tamtą chwilę mieliśmy po prostu tyle środków finansowych. Ta wielkość o jednak niczym nie przesądza — dodaje Jerzy Kusina.

Czy zarząd Lentexu wystąpi do TF Silesia z inicjatywą odkupu walorów?

— O te sprawy proszę pytać Silesię — odpowiada członek zarządu Lentexu.

Niestety, komentarza ze strony TF nie udało się nam uzyskać.

W pierwszym kwartale 2004 r. przychody grupy Lentex sięgnęły 48,8 mln zł (o 30 proc. więcej niż przed rokiem), a zysk netto zamknął się kwotą 2,7 mln zł, czyli wzrósł ponad siedmiokrotnie.

— W drugim kwartale mamy wyniki lepsze od założonych w budżecie. Czekamy jednak na trzeci, który w naszej branży jest najlepszy — informuje Jerzy Kusina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Chce przejąć pakiet od Silesii