Chcemy być nowocześni!

Agnieszka Gniotek
opublikowano: 25-02-2011, 13:09

Do 17 kwietnia można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawę: Chcemy być nowocześni! Polski design 1955-1968 z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Warto!

Lata 50. i 60. to jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, architekturze wnętrz i sztuce użytkowej. Pojawiły się formy o miękkich, asymetrycznych konturach przypominające świat oglądany pod mikroskopem. Można też zauważyć wpływ sztuki abstrakcyjnej — w tkaninach drukowanych czy unikatowej ceramice z tzw. szkoły sopockiej i wrocławskiej, których niejednolite szkliwa naciekowe przywodzą na myśl grubo kładzioną farbę. Na wystawie w MNW prezentowane są modele i prototypy mebli i innych przedmiotów codziennego użytku, ich realizacje przemysłowe i plakaty reklamowe z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie . Ogółem ponad 180 obiektów.

www.mnw.art.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Gniotek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Chcemy być nowocześni!