Chcemy kupić akcje, ale nie jest łatwo

Komitet Inwestycyjny
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

W ostatnim tygodniu wartość naszego portfela wzrosła o niespełna 3 proc. To wynik nieco gorszy od WIG, bo nasze zaangażowanie w największe spółki, które ostatnio dyktowały tempo na GPW, było niskie. Blue chip, który mamy w portfelu (Lotos), jak na złość zachowywał się jednak słabiej, niż WIG20. Gwiazdą tygodnia naszego portfela był LZPS Protektor, ale wystawiliśmy długoterminowe zlecenie "sprzedaj" z limitem 3,70 zł. Chcemy zrealizować zyski, bo, naszym zdaniem, w naszym portfelu ta spółka ma najmniejsze szanse na dynamiczny wzrost. Nadal trzymamy natomiast papiery Dom Development, Kruszwicy, BBI Capital i Anti. Do tego grona chcemy dołączyć walory aż trzech nowych spółek. Około 1500 zł chcieliśmy wydać na papiery MOJ. Doceniamy analizę, którą na forum pb.pl przedstawił "gorolgorol", choć jego wycena papierów śląskiej spółki (8,01-11,91 zł) jest naszym zdaniem zbyt wyśrubowana. Niestety, w piątek kurs spółki wzrósł o 20 proc. i z inwestycji na razie nici.

Udało się nam natomiast kupić akcje Cyfrowego Polsatu, który stanowi obecnie 10 proc. wartości naszego portfela. Przekonały nas argumenty "wandala" i "zuko_wskiego", którzy dostrzegli szansę na korektę wzrostową w notowaniach spółki. Od końca lipca do 18 września kurs obniżył się o 23 proc., a dopiero w ostatnich dniach doszło do wyraźnego wybicia (+8 proc.). Najpopularniejsze wskaźniki analizy technicznej (m.in. MACD, ROC) dają sygnały kupna, rośnie również wolumen obrotów, dlatego liczymy, że po lekkim schłodzeniu kurs znów pójdzie w górę.

Wracamy też do tematu Pol-Aquy, której tydzień temu nie udało nam się kupić. Limit zlecenia to 26,60 zł, a kwota inwestycji — 1500 zł. Mamy nadzieję, że Grupo Dragados podwyższy cenę w wezwaniu (obecnie 27 zł).

Komitet Inwestycyjny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy