Chcesz kupić złotego? Obserwuj rynki akcji

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 17-04-2009, 00:00

Czwartkowa sesja europejska na rynku walutowym przebiegała spokojnie. Inwestorzy czekali bowiem na publikację wyników kwartalnych Citigroup oraz dane z Eurolandu i Stanów Zjednoczonych. Jednak ani wyniki kwartalne, ani informacje makro nie były jednoznaczne. Dlatego też rynek nie mógł znaleźć kierunku.

Kurs EUR/USD zbliżył się natomiast niebezpiecznie blisko do kluczowego wsparcia w 1,31. Pokonanie tej bariery otwiera drogę do wyraźnego wzrostu dolara. Byłby to również silny sygnał do korekty na rynku złotego. Nasza waluta wczoraj nieznacznie traciła. Euro nie zdołało jednak trwale powrócić ponad 4,30 zł. Złotego wsparły dobre nastroje na giełdach. Gdy jednak inwestorzy zaczną brać zyski i sprzedawać akcje, wzrost notowań EUR/PLN w okolice 4,40– 4,50 zł jest prawdopodobny. To może być dobra okazja do zajęcia krótkich pozycji w horyzoncie średnio- i długoterminowym.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu