Chciała wyłudzić z banków 8,5 mln zł

DI, PAP
opublikowano: 01-09-2010, 12:58

8,5 mln zł próbowała wyłudzić z trzech warszawskich banków 44-letnia kobieta. Ewa S. była już wcześniej poszukiwana listem gończym za podobne oszustwa. Grozi jej do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała PAP w środę Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, oszustka w jednym banku złożyła wniosek o 2,5 mln zł, a w dwóch innych próbowała zdobyć kredyt na łączną kwotę 6 mln zł. Jak wynikało z przedstawionej przez Ewę S. dokumentacji, pieniądze potrzebne jej były rzekomo na zakup lokalu w centrum miasta.

"Oszustwo wyszło na jaw, gdy odkryto, że kobieta posłużyła się w tym celu sfałszowanymi zaświadczeniami. Poszukiwana listem gończym została zatrzymana podczas zasadzki przygotowanej przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP. Ewę S. zatrzymano na gorącym uczynku, gdy zgłosiła się do banku, aby podpisać umowę kredytową. Kobieta przyznała się do próby wyłudzenia pieniędzy" - powiedziała Kędzierzawska.

Podczas przeszukania znaleziono u 44-latki pieczątki, które posłużyły jej do sfałszowania zaświadczeń i dwa laptopy, na których były fałszowane dokumenty wymagane przez banki. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi wydział dw. z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem prokuratury rejonowej Warszawa Śródmieście Północ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane