Chemia dla przemysłu w trosce o środowisko naturalne

Jakub Maksymowicz
opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Megmar, dzięki wdrażanym od 15 lat innowacyjnym rozwiązaniom chemicznym dla przemysłu, konsekwentnie buduje pozycję lidera w branży.

Opracowywane technologie pozwalają m.in. na poprawę rentowności procesów produkcyjnych, przyczyniają się do kondycjonowania wody, dbając o środowisko.

Magdalena
Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar
Zobacz więcej

Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar Paulina Górnicka

— Ekologiczne podejście do przemysłu oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat leżą u podstaw działalności firmy — mówi Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar.

Od momentu powstania prowadzi ona działania mające na celu wykluczenie z produkcji substancji niebezpiecznych, toksycznych i mutagennych. Obecnie opracowuje technologie dla przemysłu związane m.in. z usuwaniem ekstremalnych zabrudzeń, kondycjonowaniem wody w procesach produkcyjnych oraz ścieków przemysłowych. Megmar, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, opracował antyodory pochodzenia biologicznego do zwalczania nieprzyjemnych zapachów ze ścieków.

— Od wielu lat staramy się uświadamiać, że jako kraj nie dysponujemy wielkimi zasobami wody, a więc wszelkie rozwiązania prowadzące do jej ponownego użycia stają się cenne, także w przemyśle — zwraca uwagę Magdalena Drac-Tatoń.

Sposobem na pogłębiający się deficyt wód w okręgach przemysłowych i konieczność obniżenia ładunku zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska jest stosowanie odnowy wody. Specjaliści z firmy Megmar opracowują nowe technologie, które pozwalają na wychwytywanie metali ciężkich i ich separację ze ścieków przemysłowych, co owocuje odzyskiwaniem jak największej ilości wody do ponownego użytku. Inną dziedziną działalności firmy są rozwiązania dla branży energetycznej, m.in. technologie do odsiarczania spalin. Wiele zakładów przemysłowych od lat wykorzystuje te same produkty chemiczne, nie wykazując zainteresowania ich wymianą na bardziej ekologiczne lub nowoczesne. Megmar stara się zmienić ten stan rzeczy, opracowując produkty optymalne kosztowo, pozwalające na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, oraz całkowitą eliminację problemu wytrącania się osadów twardych w instalacjach.

— Nasi klienci często dzielą się z nami problemami produkcyjnymi czy technologicznymi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie stworzyć dla nich produkty szyte na miarę. Wiele wdrażanych przez nas projektów okazuje się sukcesem, a opracowane rozwiązania stają się przydatne także przy innych przedsięwzięciach — mówi Magdalena Drac-Tatoń.

Warto podkreślić, że produkty oferowane przez firmę Megmar to w całości polska myśl technologiczna, która z sukcesem sprawdza się w wielu zakładach nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przykładem tego jest nowo otwarty przez firmę oddział sprzedaży i dystrybucji w Las Palmas. Firma realizuje także projekty dla podmiotów w Brazylii, Izraelu i Niemczech. Megmar dzieli się swoją wiedzą ze środowiskiem akademickim. We współpracy z Collegium Civitas firma opracowała program studiów podyplomowych, skierowanych do urzędników, nauczycieli, dziennikarzy czy działaczy NGO’s. Studia podejmują m.in. kwestie zarządzania w ochronie środowiska, racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych w działalności człowieka oraz zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny chemii i biotechnologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Maksymowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu