Chemia dla przemysłu w trosce o środowisko naturalne

Jakub Maksymowicz
opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Megmar, dzięki wdrażanym od 15 lat innowacyjnym rozwiązaniom chemicznym dla przemysłu, konsekwentnie buduje pozycję lidera w branży.

Opracowywane technologie pozwalają m.in. na poprawę rentowności procesów produkcyjnych, przyczyniają się do kondycjonowania wody, dbając o środowisko.

Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar
Paulina Górnicka

— Ekologiczne podejście do przemysłu oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat leżą u podstaw działalności firmy — mówi Magdalena Drac-Tatoń, prezes firmy Megmar.

Od momentu powstania prowadzi ona działania mające na celu wykluczenie z produkcji substancji niebezpiecznych, toksycznych i mutagennych. Obecnie opracowuje technologie dla przemysłu związane m.in. z usuwaniem ekstremalnych zabrudzeń, kondycjonowaniem wody w procesach produkcyjnych oraz ścieków przemysłowych. Megmar, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, opracował antyodory pochodzenia biologicznego do zwalczania nieprzyjemnych zapachów ze ścieków.

— Od wielu lat staramy się uświadamiać, że jako kraj nie dysponujemy wielkimi zasobami wody, a więc wszelkie rozwiązania prowadzące do jej ponownego użycia stają się cenne, także w przemyśle — zwraca uwagę Magdalena Drac-Tatoń.

Sposobem na pogłębiający się deficyt wód w okręgach przemysłowych i konieczność obniżenia ładunku zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska jest stosowanie odnowy wody. Specjaliści z firmy Megmar opracowują nowe technologie, które pozwalają na wychwytywanie metali ciężkich i ich separację ze ścieków przemysłowych, co owocuje odzyskiwaniem jak największej ilości wody do ponownego użytku. Inną dziedziną działalności firmy są rozwiązania dla branży energetycznej, m.in. technologie do odsiarczania spalin. Wiele zakładów przemysłowych od lat wykorzystuje te same produkty chemiczne, nie wykazując zainteresowania ich wymianą na bardziej ekologiczne lub nowoczesne. Megmar stara się zmienić ten stan rzeczy, opracowując produkty optymalne kosztowo, pozwalające na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, oraz całkowitą eliminację problemu wytrącania się osadów twardych w instalacjach.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

— Nasi klienci często dzielą się z nami problemami produkcyjnymi czy technologicznymi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy jesteśmy w stanie stworzyć dla nich produkty szyte na miarę. Wiele wdrażanych przez nas projektów okazuje się sukcesem, a opracowane rozwiązania stają się przydatne także przy innych przedsięwzięciach — mówi Magdalena Drac-Tatoń.

Warto podkreślić, że produkty oferowane przez firmę Megmar to w całości polska myśl technologiczna, która z sukcesem sprawdza się w wielu zakładach nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przykładem tego jest nowo otwarty przez firmę oddział sprzedaży i dystrybucji w Las Palmas. Firma realizuje także projekty dla podmiotów w Brazylii, Izraelu i Niemczech. Megmar dzieli się swoją wiedzą ze środowiskiem akademickim. We współpracy z Collegium Civitas firma opracowała program studiów podyplomowych, skierowanych do urzędników, nauczycieli, dziennikarzy czy działaczy NGO’s. Studia podejmują m.in. kwestie zarządzania w ochronie środowiska, racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych w działalności człowieka oraz zastosowania najnowszych rozwiązań z dziedziny chemii i biotechnologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Maksymowicz

Polecane