Chemical plan to be proposed

Wojciech Anczok
28-03-2001, 00:00

Duże ruchy na warrantach

W ubiegłym tygodniu rynek wykazywał wyraźną niechęć do dalszych spadków. Wydaje się, że przy poprawie koniunktury na giełdach światowych mamy szansę na mocniejsze odbicie. Obecnie najważniejszym oporem jest średnia z 15 sesji (obecnie 1406 pkt) oraz ostatnia luka bessy rozciągająca się w obszarze 1390-1414 pkt. Dopiero pokonanie na zamknięciu poziomu 1420 pkt można uznać jako sygnał kupna i możliwej poprawy koniunktury.

W miniony poniedziałek rozpoczęła się sprzedaż kolejnej serii warrantów emitowanych przez BDM. W pierwszej kolejności inwestorzy kupili calle, które z racji dosyć wysokiej ceny wykonania sprzedawane były po relatywnie niskich cenach. Taka sytuacji miała miejsce na warrantach opartych na akcjach BIG. Instrumenty te można było zakupić po cenie 0,15- -0,16 zł, a już w piątek ich cena osiągnęła 0,7 zł, co dało ponad 300 proc. zysku. Było to spowodowane znaczną aprecjacją instrumentu bazowego, który w ciągu kilku godzin piątkowej sesji zyskał 10 proc. Podobnie duże zyski dało się zrealizować na warrantach, których bazą były akcje Orbisu i Elektrimu. Tutaj wzrost ceny akcji spowodował co najmniej 100 proc. wzrost wyceny warrantu. Z kolei we wtorek inwestorzy skupili warranty call na Elektrim Kable. Ciągłe wzrosty ceny instrumentu bazowego powinny dać możliwość realizacji zysku.

Na rynku warrantów również odbija się niezdecydowanie inwestorów co do przyszłego kierunku rozwoju. Często równym popytem cieszą się zarówno calle, jak i puty na tą samą spółkę. Sporym zainteresowaniem rynku cieszyły się warranty call na Softbank. Wydaje mi się, że przy prawdopodobnym utrzymaniu się dobrej koniunktury na Nasdaq jest duża szansa wzrostu ceny warrantu. Dodatkowo cena instrumentu bazowego ustabilizowała się na poziomie około 37 zł, RSI tworzy wyraźne dywergencje i pojawia się szansa wzrostu co najmniej do średniej z 15 sesji, a więc do poziomu 41 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chemical plan to be proposed