Chemoservis miło zaskoczy akcjonariuszy

Anna Bytniewska
opublikowano: 08-04-2010, 00:00

Jeszcze w tym roku spółka chce podwoić przychody. W jaki sposób? Kupując bratnią firmę z Czech.

Jeszcze w tym roku spółka chce podwoić przychody. W jaki sposób? Kupując bratnią firmę z Czech.

Chemoservis-Dwory zakończył pomyślnie emisję akcji serii C, która przyniosła zakładane wpływy w wysokości 14,7 mln zł. Może więc śmiało realizować nowe projekty, a plany ma ambitne. Spółka przygotowuje się do pierwszej zagranicznej akwizycji, która pozwoli jej podwoić przychody nawet do 100 mln zł. Na ten cel Chemoservis przeznaczy połowę pieniędzy uzyskanych z emisji. O pozostałą część musi się postarać.

— Zamierzamy kupić czeską firmę o profilu zbliżonym do Chemoservisu. Wkrótce ujawnimy parametry transakcji, którą chcemy sfinalizować pod koniec drugiego lub w trzecim kwartale — mówi Sławomir Szata, członek zarządu Chemoservis-Dwory.

Chemoservis zabiega o 100 proc. akcji czeskiej firmy.

— Nie mamy jeszcze pewności, czy wszyscy jej akcjonariusze wyrażą zgodę na sprzedaż akcji. Być może negocjacje zakończą się zakupem pakietu większościowego — twierdzi Sławomir Szata.

Przedstawiciele Chemoservisu nie chcą ujawnić nazwy firmy.

— Mogę jedynie powiedzieć, że jej przychody wynoszą 45-50 mln zł, jest rentowna, a w portfelu ma kontrakty długoterminowe z zakresu utrzymania ruchu i remontów instalacji — podkreśla Sławomir Szata.

Jeśli akwizycja się powiedzie, 600-osobowa załoga grupy Chemoservisu powiększy się o 300 osób.

— Zarząd zastanawia się, czy czeska spółka ma wejść do grupy na zasadzie fuzji czy przejęcia — dodaje Sławomir Szata.

Chemoservis zdobył też kontrakt w ramach modernizacji oczyszczalni Czajka w Warszawie. Jego wartość szacuje na 10 mln zł.

— Zostaliśmy podwykonawcą firmy Veolia Water Systems. Kontrakt będzie realizowany w II-III kw. Do nas należy wykonanie znaczącej części systemu rurociągów wewnątrz i na zewnątrz budowli — mówi Sławomir Szata.

Chemoservis wykonuje też prace modernizacyjne dla Lafarge Cement jako podwykonawca firmy Zeman. Chodzi o przebudowę systemu transportu spalin i odpylania cementowni.

W najbliższych dniach okaże się, czy Chemoservisowi udało się zdobyć kontrakt na wykonanie dla Komagry-Oil rozbudowy bazy magazynowej i zwiększenia zdolności produkcyjnych.

— Finalizujemy rozmowy z inwestorem — mówi Sławomir Szata.

Jego zdaniem, w tym roku przychody Chemoservisu wyniosą 50-60 mln zł. W 2009 r. przychody skonsolidowane grupy (łącznie z ZE ZEN) wyniosły 65 mln zł.

Anna Bytniewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chemoservis miło zaskoczy akcjonariuszy