Chętni na studia są mile widziani

Marta Bellon
opublikowano: 11-09-2009, 00:00

Nabór na studia MBA powoli dobiega końca. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Będą nowe kierunki.

Na około 100 kierunków podyplomowych jeszcze można się zgłaszać. Na MBA już może być trudno się dostać.

Nabór na studia MBA powoli dobiega końca. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Będą nowe kierunki.

Wolne miejsca czekają na kandydatów np. w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania (PAM Center) przy Uniwersytecie Łódzkim, gdzie rekrutacja na studia MBA trwa do 21 września.

Można się też zgłaszać do prywatnej Wyższej Szkoły Zarządzania/Polish Open University (POU), która prowadzi zajęcia w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W POU studia MBA można rozpocząc albo we wrześniu, albo w lutym.

Kilka wolnych miejsc jest jeszcze na Canadian Executive MBA (CEMBA) przy Szkole Głównej Handlowej — 16. edycja rusza 16 października, przewidziano 40 miejsc, rekrutacja potrwa do ich wyczerpania. Natomiast na Warsaw-Illinois Executive MBA (WIEMBA) przy Uniwersytecie Warszawskim i Warsaw Executive MBA (WEMBA) przy Szkole Głównej Handlowej nabór już się zakończył, dokumenty można było składać do 4 września.

Dyplom po dyplomie

Nadal odbywa się rekrutacja na studia podyplomowe.

— Większe zainteresowanie studiami podyplomowymi w ostatnim czasie wynika ze wzrostu świadomości, że dają one większe możliwości zdobycia specjalistycznej wiedzy. Jest ona potrzebna, aby stać się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy i móc awansować na wybrane stanowiska. Nie mamy ograniczonej liczby miejsc na dany kierunek, oczywiście do pewnego stopnia. Dzięki modułowemu systemowi kształcenia, jeśli liczba przewidzianych miejsc na danym module (przedmiocie) wyczerpie się, uczelnia stworzy dodatkową grupę — zapewnia Ewa Wolnicka, dyrektor dziekanatów POU.

Bogatą ofertę ma SGH. Trwa tam rekrutacja m.in. na podyplomowe studia Akademia Menedżerska — Nowoczesna Praktyka Zarządzania Firmą, Efektywne Zarządzanie IT w Przedsiębiorstwie czy Menedżer Jakości. Nabór dotyczy w sumie 102 kierunków prowadzonych przez uczelnię w Warszawie, Katowicach i Białymstoku.

Kandydaci mogą też przebierać w propozycjach Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ). Mają do wyboru około 100 różnych specjalności studiów podyplomowych.

— Największą popularnością cieszą się kierunki prowadzone przez Wydział Ekonomiczno- Socjologiczny, Wydział Prawa i Administracji i Wydział Zarządzania. Na tegoroczną edycję Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami i Zarządzania Nieruchomościami listy zostały zamknięte już w czerwcu — na oba kierunki przyjęto 60 osób — informuje Tomasz Boruszczak, rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego.

Nowe propozycje

W nadchodzącym roku akademickim uczelnie proponują kandydatom również zupełnie nowe kierunki studiów podyplomowych. SGH od semestru zimowego rusza m.in. z pierwszą edycją studiów Menedżer Innowacji (ich koszt to 6999 zł). Mają stworzyć unikalną w skali kraju specjalizację zawodową — menedżera, który będzie mógł efektywnie pośredniczyć między nauką a biznesem.

POU z kolei uruchomiła niedawno studia biznesowe w ramach programu Applied Business English — to połączenie studiów podyplomowych i kursu językowego (zajęcia odbywają się po angielsku). Inna nowość to "Chcę wiedzieć więcej". Umożliwia studentowi skomponowanie własnego programu studiów w języku polskim lub angielskim albo w obu tych językach.

Ciekawą propozycję dla menedżerów wyższego i niższego szczebla firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, pracowników banków i firm ubezpieczeniowych, a także urzędników samorządowych ma UŁ. Jest nią kierunek Innowacje w Marketingu i Finansach Międzynarodowych. Ma m.in. podejmować tematy z zakresu współczesnego marketingu i finansów międzynarodowych, zmian w światowej gospodarce i ich wpływu na funkcjonowanie firm i regionów. Koszt tych studiów to około 3 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu