CHF/PLN w pobliżu półrocznych minimów

Karolina Bojko, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 03-02-2012, 15:59

Kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy mogą wpłynąć na pogłębienie spadków na parach złotówkowych, które to pary od początku tygodnia budowały lokalne konsolidacje.

Stopa bezrobocia za oceanem spadła do najniższego poziomu od lutego 2009 roku (8,3%), pozytywnie inwestorów zaskoczyła także zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

USD/PLN

Wczorajsza próba odbicia na parze USD/PLN zakończyła się bardzo szybko. Kurs zdołał jedynie dotrzeć do testowanego już kilkukrotnie 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z genezą w październiku (3,21), ale nie sforsował tego poziomu. Dzisiaj notowania kontynuują wąską konsolidację. Po publikacji dobrych danych z rynku pracy i pozytywnej reakcji na rynku akcji pojawiła się szansa na wybicie z tej konsolidacji dołem. Kurs cofnął się do jej dolnego ograniczenia, ale wtedy na rynku uaktywniła się strona popytowa i wybicie nie nastąpiło. Obraz techniczny tej pary pozostaje zatem niezmieniony. Ograniczenia ruchu korekcyjnego przebiegają obecnie na poziomach 3,1546 i 3,25.

CHF/PLN

Silniejszą reakcję na dzisiejsze dane można zauważyć na parze CHF/PLN. Notowania dynamicznie wybiły się dołem z tego-tygodniowej konsolidacji, spychając kurs w okolice październikowych dołków i jednocześnie półrocznych minimów (3,44). Poziom ten stanowi dolne ograniczenie średnioterminowej strefy wsparć (patrz wykres), dlatego dojście do niego może uaktywnić stronę popytową na tej parze. Sforsowanie tych wsparć otwiera notowaniom CHF/PLN drogę do poziomu 50% zniesienia całego ruchu w górę z 2010 i 2011 roku (3,3760).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane