China Export Import Bank zainwestuje dodatkowy 1 mld USD w regionie CEE

ISBNews
opublikowano: 19-12-2014, 11:16

China Export Import Bank przeznaczy dodatkowy 1 mld USD na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej, podała instytucja.

"Sukces dotychczasowej strategii inwestycyjnej funduszu China CEE Investment Co-operation Fund (zarządzanego przez CEE Equity Partners) spowodował, że China Export Import Bank zwiększy swoje inwestycje w naszym regionie Europy o 1 mld USD" - czytamy w komunikacie.

Podczas szczytu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, odbywającego się w Belgradzie, Li Ruogu, CEO i prezydent China Export Import Bank, zapowiedział kolejną transzę inwestycji w wysokości 1 mld USD, po prawie całkowitym wykorzystaniu pierwszej transzy w kwocie 500 mln USD przyznanej na początku tego roku.

"Jesteśmy usatysfakcjonowani dotychczasowym tempem i wynikami inwestycji. Decyzja prezydenta banku pozwoli na dalsze umocnienie naszej obecności w regionie" - powiedział reprezentujący Fundusz Wang Hongwei, cytowany w komunikacie.

Według niego, nowa transza zostanie wykorzystana na inwestycje nie tylko w priorytetowych dotychczas branżach: energetycznej, telekomunikacyjnej, infrastrukturalnej oraz wysoce specjalistycznego przemysłu.

CEE Equity Partners jest doradcą inwestycyjnym China CEE Investment Co-operation Fund, który został powołany na początku 2014 r., a kapitał pozyskał od the Export-Import Bank of China oraz państwowych instytucji finansowych z Europy-Środkowo-Wschodniej. Fundusz inwestuje jednorazowo od 20 do 75 mln USD (istnieje możliwość powiększenia tej kwoty o analogiczne finansowanie bankowe) na 5-9 lat, czynnie angażując się w zarządzanie i rozwój biznesu spółek portfelowych. CEE Equity Partners tworzy grupa ekspertów rynku kapitałowego z wieloletnim doświadczenie w podobnych projektach w Europie Środkowo-Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu