Chińczycy mogą produkować auta w Europie

ŁO
opublikowano: 25-01-2018, 14:10
aktualizacja: 25-01-2018, 15:18

Geely ma szansę stać się pierwszą chińską firmą, która będzie produkowała samochody na kontynencie europejskim.

Volvo Cars może udostępnić fabrykę w belgijskim Gent do produkcji SUV-a Lynk & Co, donosi agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Pierwszy SUV chińskiej firmy Lynk & Co

Fot. Lynk & Co

Taką informację przekazał prezes Volvo Hakan Samuelsson. Szwedzka firma należy od kilku lat do chińskiego koncernu Geely Holding Group, który kontrolowany jest przez miliardera Li Shufu. Geely wprowadziło na rynek SUV-a Lynk & Co dwa miesiące temu, ale na razie tylko w Chinach. Auto kosztuje w podstawowej wersji równowartość 25 tys. USD.  

Agencja Bloomberg zauważa, że chińskie firmy mają globalne ambicje i chcą rywalizować z największymi producentami samochodów. Znaczek „made in Europe” z pewnością może pomóc w europejskiej ekspansji.  

Volvo Cars posiada 30 proc. udziałów w spółce Lynk & Co, natomiast Geely ma 50 proc. Pierwszy pojazd nowej firmy produkowany jest w Chinach na tej samej linii co volvo XC40.

Lynk & Co model 01 kupiło od momentu debiutu 6 tys. klientów. Geely chce rozpocząć sprzedaż SUV-a poza Chinami w połowie 2019 r. Na początku auto ma trafić właśnie do Europy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu