Chińczycy dają 4,7 mld EUR za właściciela marek nart Atomic i Salomon

opublikowano: 11-09-2018, 13:47

Na cztery lata przed zimowymi igrzyskami w Pekinie chiński Anta Sports Products zgłosił zainteresowanie przejęciem spółki, która jest właścicielem m.in. marek nart Atomic i Salomon.

Fiński Amer Sports potwierdził nieoficjalne doniesienia o zainteresowaniu ze strony Chińczyków. Przyznał, że otrzymał propozycję przejęcia od grupy inwestorów, za którą stoi Anta Sports Products, największy chiński producent odzieży sportowej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Niewiążąca oferta zawiera propozycję 40 EUR za akcję spółki. Kurs Amer rósł nawet o 14 proc. na giełdzie w Helsinkach po pojawieniu się pogłosek o ofercie przejęcia.

Władze fińskiej spółki podkreślają, że nie prowadzą negocjacji z Chińczykami, ani nie podjęły żadnej decyzji związanej z propozycja.

Amer przejął markę Salomon i pozostałe od Adidas-Salomon w 2005 roku. Był już wówczas od dekady właścicielem marki Atomic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu