Chińczycy dają 700 mln USD za streaming meczów Premier League

Najbogatsza liga piłkarska świata, angielska Premier League, uzgodniła sprzedaż praw do transmisji internetowych w Chinach. Wartość kontraktu szacowana jest na 700 mln USD.

Umowa między Premier League a chińskim serwisem streamingowym PPTV będzie obowiązywać trzy lata. Zacznie obowiązywać od sezonu 2019-2020. To największy zagraniczny kontrakt zawarty przez brytyjską ligę piłkarską. Amerykańska telewizja NBC zapłaciła 1 mld USD za możliwość pokazywania meczów przez sześć sezonów. Jeśli wielkość kontraktu z PPTV zostanie potwierdzona, będzie on ponad dziesięciokrotnie większy niż obowiązująca umowa na telewizyjne transmisje meczów w Chinach.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Właścicielem PPTV jest chiński detalista Suning, który zainwestował także w europejską piłkę nożną kupując kontrolny pakiet udziałów włoskiego Interu Mediolan.

Chińczycy dużo inwestują w ostatnim czasie w europejski futbol. Wiąże się to z planami władz kraju, które chcą, aby Chiny stały się piłkarską superpotęgą. W Anglii, tylko w minionym roku, Chińczycy zainwestowali m.in. w Manchester City, West Bromwich Albion i Aston Villa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińczycy dają 700 mln USD za streaming meczów Premier League