Czytasz dzięki

Chińczycy mają apetyt na wino

DI
opublikowano: 06-10-2011, 00:00

INWESTYCJE

Producenci win bordoskich nigdy nie mieli powodów do narzekań, ale obecnie zacierają ręce z radości. Strumień chińskich pieniędzy przerodził się w rwąca rzekę, która zasila ten francuski region. Według danych CIVB – zrzeszenia obejmującego producentów i dystrybutorów win bordoskich – wynika, że ich obroty wzrosną o 30 proc. w ciągu 5 najbliższych lat, i to tylko dzięki zwiększeniu popytu z Państwa Środka.

Już obecnie Hongkong i Chiny dominują w Bordeaux, kupując łącznie 60 proc. eksportowanego z tego regionu wina i wydając na ten cel 557 mln euro rocznie. Chińczycy już dawno wyprzedzili miłośników bordoskiego wina z Wielkiej Brytanii, USA, czy Niemiec, czyli narodowości, które kiedyś wiodły tu prym. – W ciągu roku bordoskie wina potrafią zdrożeć o ponad 100 proc., jak chociażby Petit Mouton 2008 – mówi Krzysztof Maruszewski z Wealth Solutions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane