Chińczycy mogli infiltrować komputery nadzoru bankowego USA

opublikowano: 14-07-2016, 09:43

Według raportu Kongresu USA, hakerzy rządu Chin mogli włamać się do komputerów należących do FDIC, amerykańskiego nadzoru bankowego.

FDIC, czyli Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów, gwarantuje depozyty w amerykańskich bankach. Dochodzenie Kongresu ustaliło, że komputery instytucji zostały „zhakowane przez obcy rząd, prawdopodobnie Chin”.

Bloomberg

Według raportu, pracownicy FDIC próbowali po włamaniu ukryć atak na instytucję. Kongresowa Komisja Nauki, Kosmosu i Technologii ustaliła, że pierwszy został wykryty w 2010 roku, a następne w 2011 i 2013 roku. Komisja podkreśla, że wirus służący do penetracji systemu wykryto nawet w komputerze ówczesnej szefowej FDIC.

W kwietniu Michael Rogers, szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), mówił w Kongresie, że chińscy hakerzy prowadzą działania przeciwko amerykańskim spółkom. Podkreślał, że wciąż nie wiadomo, czy pozyskane przez nich informacje są potem wykorzystywane przez biznes.

W czwartek komisja Kongresu ma przesłuchać szefa FDIC, Martina Gruenberga. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane