Czytasz dzięki

Chińczycy pokonali rywali ceną

AR
opublikowano: 01-10-2018, 15:05

Firma Shanghai Electric Power Construction, należąca do grupy Power China, wygrała przetarg na modernizację spalarni śmieci w Warszawie. Miasto zapłaci za to ponad 1 mld zł.

- W listopadzie  tego roku, biorąc pod uwagę potencjalne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, planujemy podpisać umowę w wyłonionym wykonawcą – informuje Piotr Karczewski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania  w m. st. Warszawie (MPO).

O kontrakt z miejską spółką, oprócz chińskiej firmy, starały się jeszcze dwa konsorcja – włoskiej spółki Astaldi (wraz z firmami Termomeccanica i Atzwanger)  oraz francuskiej Constructions Industrielles de la Mediterranee (CNIM), która w Polsce ma przedstawicielstwo w Poznaniu.

Chińska oferta pokonała konkurencję ceną – była niższa o kilkaset milionów od wyceny francuskiej i aż o ponad miliard od włoskiej.

MPO informuje, że w ramach weryfikacji i oceny ofert, poza ceną, wzięto pod uwagę też efektywność energetyczną urządzeń, okres gwarancji na urządzenia i montaż technologiczny, oraz dyspozycyjność roczną instalacji. Zapewnia też, że chińska propozycja spełnia wymóg rygorystycznych parametrów emisji.

W ramach umowy Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) ma zostać rozbudowany i zmodernizowany. Rocznie będzie mógł przekształcać w prąd i ciepło ponad 305 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych (nienadających się do recyklingu) – na potrzeby kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych.

Power China jest jedną z największych na świecie grup budowlanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane