Chińczycy produkują sedesy marki Trump

AR, Associated Press
aktualizacja: 15-02-2017, 17:49

Muszle klozetowe, prezerwatywy i rozruszniki serca – to tylko niektóre z produktów sprzedawanych pod marką Trump w Chinach. Nie należą do Donalda Trumpa, informują amerykańskie media i zastanawiają się, co dalej będzie z takimi firmami.

Tylko w trakcie kampanii wyborczej w USA chińscy przedsiębiorcy złożyli 49 wniosków o zastrzeżenie nazwy Trump jako znaku handlowego dla różnorodnych produktów. Dziś ich losy stanęły pod znakiem zapytania - pisze Associated Press (AP) w artykule „Czy toalety Trumpa zostaną spłukane?".

Serwis informuje, że chiński wymiar sprawiedliwości uśmiechnął się ostatnio do prezydenta USA - wszystko wskazuje na to, że wkrótce miliarder wygra głośną, ponad dziesięcioletnią batalię sądową o prawo do własnego nazwiska. Proces rozpoczął się w 2006 r., gdy Donald Trump chciał zarejestrować na chińskim rynku firmę zajmująca się usługami budowlanymi i okazało się, że spółka pod taką samą nazwą i świadcząca te same usługi już tam istnieje.

W Chinach pod marką Trump od lat działa 77 firm, które nie należą do obecnego prezydenta USA.

Jest wśród nich producent toalet (który założył biznes dużo wcześniej, a kilka miesięcy temu, gdy zainteresowały się nim media, deklarował, że nazwa jest całkowicie przypadkowa - przyp. red.). Jest także Trump International Hotel (czyli hotel pod taką samą nazwą, pod jaką miliarder prowadzi w USA sieć luksusowych resortów - przyp. red.).

Donald Trump znany jest z tego, że każdy swój biznes  sygnuje własnym nazwiskiem.

–  Nie ulega wątpliwości, że byłby to fatalny ruch Donalda Trumpa, gdyby w trakcie pełnienia funkcji prezydenta zdecydował się walczyć o kolejne prawa handlowe w Chinach – komentuje Norman Eisen, były prawnik Baracka Obamy w Białym Domu.

Może nie wszystkie biznesy w karierze Donalda Trumpa (wbrew temu, co lubi sugerować miliarder) od razu zamieniły się w złoto, ale w Państwie Środka to nazwisko najwyraźniej ma w sobie coś magicznego.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Associated Press

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Chińczycy produkują sedesy marki Trump