Chińczycy przejęli największą gejowską sieć społecznościową

opublikowano: 12-01-2016, 07:39

Chińska firma Beijing Kunlun Tech przejęła kontrolny pakiet Grindr, największej na świecie gejowskiej aplikacji sieciowej, donosi serwis BBC. Wartość 60-proc. pakietu wyceniono na 93 mln dolarów.

Znaczące udziały w BKT,   należą do prezesa Zhou Yahui, który po ubiegłorocznym wprowadzeniu spółki na giełdę dołączył do grona chińskich miliarderów. 

Aplikacje
Aplikacje "randkowe" dla gejów na Iphone
Bloomberg

Z roku na rok rośnie popularność serwisu Grindr. Został on założony 2009 r. przez Joela Simkhai’ego i dział już w 196 krajach. Po sprzedaży reszta udziałów nadal ma należeć do Simkhai’ego, piastującego funkcję dyrektora generalnego i pracowników.

Grindr działający z Los Angeles, notuje ponad 2 mln wizyt dziennie i kontaktuje użytkowników na postawie ich zdjęć i lokalizacji.

Przejęcie amerykańskiej firmy jest ostatnią z serii akwizycji przeprowadzonych przez BKT. W ubiegłym roku chiński deweloper gier i aplikacji kupił udziały w … brytyjskiej firmie LendInvest, specjalizującej się w kredytach hipotecznych. Na razie BKT nie poinformował o planach wprowadzenia aplikacji na chiński rynek, gdzie społeczność o orientacji homoseksualnej skarży się nadal na powszechną dyskryminację.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane