Chińczycy z TPV mogą zainwestować w Gorzowie Wlkp. - prasa

opublikowano: 08-03-2007, 07:34

W ciągu miesiąca tajwański koncern TPV ma  zdecydować w sprawie zbudowania w Gorzowie Wlkp. fabryki monitorów LCD. Chodzi o  33 ha terenu - pisze "Gazeta Lubuska".

"Dziś odwiedzą nas przedsiębiorcy z Chin, z firmy zamierzającej współpracować w produkcji monitorów z tajwańskim TPV. Interesuje ich możliwość wspólnego zainwestowania w fabrykę w Gorzowie, ale mają także swoje plany" - powiedział wczoraj gazecie Krzysztof Dołganow, prezes specjalnej strefy ekonomicznej.

Przedsiębiorcy z Tajwanu byli kilka dni w Gorzowie. Oglądali tereny pod swoją inwestycję, interesowali się ulgami inwestycyjnymi oraz przygotowaniem pracowników. Koncern szuka w Polsce miejsca na postawienie wielkiej wytwórni monitorów ciekłokrystalicznych. Chce na nią wydać 400 mln euro i zatrudnić 1,5 tys. pracowników. W minionym roku przedstawiciele TPV oglądali już gorzowską strefę ekonomiczną, ale decyzji nie podjęli. Konkurentami dla Gorzowa w wyborze lokalizacji są Żyrardów i Łódź - informuje "Gazeta Lubuska". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińczycy z TPV mogą zainwestować w Gorzowie Wlkp. - prasa