Chińska gospodarka większa niż niemiecka

JO, Bloomberg
14-01-2009, 08:24

Gospodarka Chin wyprzedziła w 2007 roku niemiecką i zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie, wynika ze zrewidowanych danych opublikowanych dzisiaj przez chińskie biuro statystyczne.

PKB wzrósł dwa lata temu o 13 proc.(3,38 bilionów USD), a nie jak wcześniej liczono 11,9 proc., podało biuro na swojej stronie internetowej. Dzięki temu chińska gospodarka okazała się w dużo lepszej kondycji niż niemiecka (3,32 biliony USD) i wskoczyła na trzecie miejsce na świecie.

Na pierwszej pozycji znajduje się gospodarka USA, a tuż za nią znajduje się japońska. Warto przypomnieć, że w 2005 roku chińska gospodarka wyprzedziła brytyjską.

- Jeżeli Chiny będą rozwijać się w średnim tempie z ostatnich 20 lat, a w tym czasie gospodarka USA nie będzie ustępować, to wciągu 20 lat pierwsze miejsce na świcie przejmie Państwo Środka. Nie mam wątpliwości, że do tego dojdzie, to tylko kwestia czasu – powiedział Tim Condon, szef pionu analiz w singapurskim oddziale ING Groep NV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińska gospodarka większa niż niemiecka