Chińska kontra w grze o miliardy

ANP
opublikowano: 11-05-2009, 00:00

Do zarządu Metra Warszawskiego wpłynął drugi protest. Tym razem Chińczycy nie mogą przeboleć utraty ponad 3 mld zł.

Do zarządu Metra Warszawskiego wpłynął drugi protest. Tym razem Chińczycy nie mogą przeboleć utraty ponad 3 mld zł.

Mostostal Warszawa jako pierwszy już w czwartek złożył protest przeciwko rozstrzygnięcil przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej nitki warszawskiego metra. Ale w walce o megakontrakt nie jest osamotniony.

— China Overseas Engineering Group również zdecydowało się na złożenie protestu. Doszło do tego w piątek — mówi Andrzej Olszewski z kancelarii Barylski Olszewski Brzozowski, reprezentującej chińską firmę.

Przypomnijmy, że przetarg wygrało konsorcjum Astaldi-Gulermak-Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z ceną 3,3 mld zł. Drudzy byli Chińczycy, którzy zaproponowali 3,6 mld zł. Oferta giełdowego Mostostalu Warszawa była dopiero trzecia i wyniosła 4,97 mld zł.

O ile chińskie konsorcjum nie udzielało komentarzy w sprawie protestu, o tyle przedstawiciele Mostostalu Warszawa ujawnili, że wniosek oprą m.in. na zarzutach braku prawidłowego zabezpieczenia oferty wadium i zwrócą uwagę na błędne i niezgodne z przepisami udokumentowanie przez wybranego wykonawcę jego sytuacji finansowej i ekonomicznej. Komisja będzie mieć 10 dni (licząc od niedzieli) na wydanie decyzji w sprawie protestu, od której będzie można jeszcze się odwołać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu