Chińska spółka sprzedaje miedź poniżej rynkowych cen

opublikowano: 08-04-2019, 13:09

Tewoo Group, jeden z największych chińskich graczy na rynku towarowym sprzedaje miedź poniżej cen rynkowych, bo ma problem z płynnością, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Spółka kontrolowana przez rząd Tiencin, jednego z największych na świecie miast portowych, pozbywa się zapasów miedzi z powodu rozwiązywania kontraktów finansowych zawartych z bankami, wynika z informacji przekazanych przez źródła Bloomberga. Miedź była zabezpieczeniem umów, bądź aktywem w transakcjach repo, donoszą informatorzy agencji.

Tewoo miało sprzedawać miedź o 10 USD za tonę mniej niż wynosiła cena rynkowa. Spółka miała już uzyskać wsparcie od swoich największych kredytodawców, którzy zgodzili się na wydłużenie terminu spłaty.

W poniedziałek na giełdzie w Szanghaju cena miedzi spadała o 0,5 proc. do 49260 juanów (7329 USD) za tonę. W Londynie notowano ją po 6457,50 za tonę.

Obligacje Tewoo z emisji wartości 300 mln USD z kuponem 4,5 proc. i terminem wykupu w grudniu 2019 roku staniały w poniedziałek o 0,9 centa na dolarze do 91,5 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy