Czytasz dzięki

Chiński deweloper chce zainwestować w europejskie ciężarówki i autobusy

opublikowano: 26-04-2019, 14:18

Chińska Evergrande Group chce osiągnąć dominującą pozycję na globalnym rynku samochodów elektrycznych. Na razie myśli o przejęciu holenderskich producentów ciężarówek i autobusów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Drugi pod względem wielkości chiński deweloper rozmawia z holenderskim producentem ciężarówek DAF, a także pochodzącym z tego samego kraju producentem autobusów VDL Groep, twierdzą informatorzy agencji. Podkreślają, że to wczesny etap rozmów i nie ma pewności, że dojdzie do transakcji. Nie wiadomo także, czy holenderskie spółki są chętne do jej zawarcia.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

DAF i VDL posiadają technologie potrzebne do „zelektryfikowania” ciężarówek i autobusów. Evergrande przekonuje, że jest w stanie stać się wiodącym producentem elektrycznych samochodów w ciągu 3 do 5 lat.

VDL ma siedzibę w Eindhoven i zatrudnia ok. 17 tys. ludzi. Oprócz produkcji autobusów oferuje także usługi montażu aut. W ubiegłym roku miał 6 mld EUR sprzedaży. Znajdujący się w tym samym mieście DAF buduje ciężarówki w zakładach w Holandii, Belgii, Brazylii oraz Wielkiej Brytanii. Zatrudnia ok. 8,5 tys. ludzi. VDL i DAF współpracują już przy opracowaniu elektrycznej ciężarówki.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy