Chiński producent ciężarówek najmocniej drożejącą spółką września

opublikowano: 24-09-2018, 09:10

Sinotruk Hong Kong Ltd. to najmocniej drożejącą we wrześniu spółka wchodząca w skład MSCI All-Country World Index. To także jednak z ulubionych spółek grających na spadek kursu.

Akcje Sinotruck zdrożały już o 69 proc. Tak duży wzrost kursu tłumaczony jest spekulacjami, że Tan Xuguang, który właśnie został szefem spółki-matki China National Heavy Duty Truck Group Co., przeprowadzi sanację poprzez akwizycje i restrukturyzację. Dodatkowo nadzieje inwestorów mogły rozbudzić doniesienia o zgodzie niemieckiego koncernu MAN, który ma udziały w Sinotruk, na stworzenie joint venture, które zajmie się produkcją ciężarówek.

Tak duży wzrost kursu Sinotruk przyciągnął uwagę inwestorów grających na spadek kursy. Tzw. krótka sprzedaż obejmuje już 35 proc. akcji chińskiej spółki będących w handlu. To najwięcej spośród prawie 500 spółek notowanych na giełdzie w Hongkongu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu