Czytasz dzięki

Chińskie akcje nadal drożeją

opublikowano: 10-07-2015, 07:37

Zapowiada się drugi dzień wzrostu na chińskich rynkach akcji. Główne indeksy rosną o ponad 5 proc., donosi Reuters.

Wzrosty na chińskich rynkach akcji to zasługa działań władz podjętych po gwałtownej wyprzedaży na początku tygodnia. Władze wraz z regulatorem rynku kapitałowego różnymi środkami zahamowały podaż akcji, jednocześnie wywierając presję na zwiększenie popytu. Efekt widać było już w czwartek. Indeks CSI300, największych chińskich spółek, rósł wczoraj na zamknięciu o 6,4 proc. W piątek rośnie o 5,6 proc. Shanghai Composite Index rósł w piątek na koniec pierwszej części notowań o 5,2 proc. i ma szansę zakończyć tydzień zwyżką o ponad 6 proc.

Zmiana nastrojów widoczna jest także na giełdzie w Hongkongu, której indeks rośnie o ponad 2 proc.

- Chińscy inwestorzy zachowują się jak stado. Po panicznej wyprzedaży teraz ceny ruszyły w przeciwnym kierunku – skomentował Samuel Chien z BoomTrend Investment Management Co. w Szanghaju.

W piątek tylko jedna spółka tanieje a 1458 drożeje, większość o dopuszczalny dzienny limit 10 proc.

W piątek wznowiło handel swoimi akcjami ok. 50 spółek, ale wciąż niemal połowa nie zdecydowała się wrócić na rynek po zawieszeniu notowań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane