Chińskie Chery chce wejść do Europy

ŁO
aktualizacja: 16-08-2017, 16:52

Kontrolowany przez państwo chiński producent samochodów potwierdza, że przywiezie na wrześniowy salon we Frankfurcie model przygotowany na rynek europejski.

Chery Automobile przywiezie do Frankfurtu SUV-a, który na razie występuje pod wewnętrzną nazwą M31T. Producent nie ukrywa, że jest to pierwszy krok w kierunku wejścia na rynki w Europie i Ameryce, co jest początkiem globalnej strategii chińskiego koncernu.  

Chiński SUV, który zadebiutuje we Frankfurcie
Zobacz więcej

Chiński SUV, który zadebiutuje we Frankfurcie

Fot. Chery

„Auto Express” informuje, że Chery planuje otworzyć centrum badawczo-rozwojowe i ośrodek projektowy w Europie. Firma zamierza rozpocząć sprzedaż na europejskim rynku w ciągu kilku lat.  

Chery Automobile zostało założone w 1997 r. przez chiński rząd. Koncern ma cztery zakłady produkcyjne w Chinach, które mogą produkować około 1 mln samochodów rocznie. W zeszłym roku firma wyprodukowała 700 tys. aut, z czego 100 tys. trafiło na eksport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Chińskie Chery chce wejść do Europy