Chińskie Chery chce wejść do Europy

ŁO
opublikowano: 16-08-2017, 15:31
aktualizacja: 16-08-2017, 16:52

Kontrolowany przez państwo chiński producent samochodów potwierdza, że przywiezie na wrześniowy salon we Frankfurcie model przygotowany na rynek europejski.

Chery Automobile przywiezie do Frankfurtu SUV-a, który na razie występuje pod wewnętrzną nazwą M31T. Producent nie ukrywa, że jest to pierwszy krok w kierunku wejścia na rynki w Europie i Ameryce, co jest początkiem globalnej strategii chińskiego koncernu.  

Zobacz więcej

Chiński SUV, który zadebiutuje we Frankfurcie

Fot. Chery

„Auto Express” informuje, że Chery planuje otworzyć centrum badawczo-rozwojowe i ośrodek projektowy w Europie. Firma zamierza rozpocząć sprzedaż na europejskim rynku w ciągu kilku lat.  

Chery Automobile zostało założone w 1997 r. przez chiński rząd. Koncern ma cztery zakłady produkcyjne w Chinach, które mogą produkować około 1 mln samochodów rocznie. W zeszłym roku firma wyprodukowała 700 tys. aut, z czego 100 tys. trafiło na eksport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Chińskie Chery chce wejść do Europy