Chińskie huty zmniejszają moce chcąc ograniczyć zanieczyszczenie powietrza

opublikowano: 07-12-2017, 14:15

Druga co do wielkości chińska huta miedzi w Chinach zaczęła w zeszłym tygodniu zmniejszać moce produkcyjne w głównym ośrodku produkcyjnym w mieście Tongling, po tym jak lokalny rząd nakazał takie działanie w związku z realizacją krajowego planu ograniczenia zanieczyszczeń w miesiącach zimowych, donosi Bloomberg.

Tongling Nonferrous Metals Group, z siedzibą w prowincji Anhui, zamroził obecnie od 20 do 30 procent swoich możliwości wytopu. Zakład produkuje rocznie około 800 tys. ton wyrobów – powiedział Wang Guojian, wicedyrektor ds. handlowych. Dodał, że nie ma harmonogramu, jak długo potrwają cięcia produkcyjne.

Huta Tongling Nonferrous Metals Group Holdings
Zobacz więcej

Huta Tongling Nonferrous Metals Group Holdings fot. Bloomberg

Guojian podkreślił, że na razie takie restrykcje nie objęły innych regionów produkcyjnych takich jak Shandong i Jiangxi. Jeśli jednak obostrzenia środowiskowe zostałyby poszerzone, chińskie huty powinny być wspierane w swoich corocznych negocjacjach dotyczących m.in. cen surowca prowadzonych z zagranicznymi przedstawicielami branży wydobywczej.

Rozmowy te zostały zawieszone w zeszłym tygodniu bez rozstrzygnięcia, jaka cena powinna być płacona za rafinację miedzi w 2018 r. 

Chiny są największym producentem i konsumentem miedzi rafinowanej i uzależnione są od niektórych największych na świecie koncernów górniczych w zakresie surowca.

Jeśli obostrzenia zostaną wprowadzone w większej liczbie regionów lub w całym kraju, będzie to miało poważny wpływ na popyt na koncentrat miedzi – ocenia Wang, dodając, że jego firma jeszcze nie podjęła negocjacji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu