Chińskie kopalnie wzywają do ograniczenia wydobycia węgla

opublikowano: 19-04-2020, 10:56

Kilkanaście chińskich kopalni węgla wezwało branżę do zredukowania wydobycia o 10 proc. z obecnych poziomów z powodu niskiego popytu wymuszonego epidemią koronawirusa.

Eksperci podkreślają, że choć produkcja węgla antracytowego powróciła do poziomów z końca 2019 r., jednak zapotrzebowanie na surowiec „zamarło”, a ożywienie popytu jej opóźnione, doprowadzając do zaburzeń i niedopasowania na rynku, poinformowała na swojej stronie internetowej China Coal Transport & Distribution Association.

Węgiel
fot. Bloomberg

Dwunastu producentów stwierdziło, że kopalnie powinny ograniczyć produkcję, skupić się na zmniejszeniu zapasów i wyeliminować przestarzałe zdolności produkcyjne w celu rozwiązania problemu nierównowagi popytu i podaży. Powinny także zaprzestać rabatów cenowych i innych metod promocji sprzedaży, aby utrzymać „rozsądne” marże zysku.

Produkcja węgla w Chinach odnotowała w marcu rekordowy poziom, napędzana  zamówieniami rządowymi w celu zapewnienia wystarczających dostaw energii podczas walki z epidemią koronawirusa. W efekcie nadpodaży, krajowe ceny węgla energetycznego zeszły do najniższego od 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane