Chińskie podręczniki do matematyki w brytyjskich szkołach

opublikowano: 20-03-2017, 11:32
aktualizacja: 20-03-2017, 11:33

Brytyjscy uczniowie mogą wkrótce zacząć się uczyć matematyki z podręczników przetłumaczonych z języka chińskiego, donosi The Guardian.

Pomysł jest skutkiem obserwacji, że chińscy uczniowie mają lepsze wyniki z matematyki niż brytyjscy, tłumaczy gazeta. Odpowiednią umowę podpisało już z jednym z wydawnictw w Szanghaju brytyjskie wydawnictwo HarperCollins. Łącznie ma ono wydać 36 chińskich książek do matematyki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Według mojej wiedzy, to nigdy wcześniej nie wydarzyło się w historii, że podręczniki stworzone dla uczniów w Chinach będą tłumaczone wprost i sprzedawane do użytku w brytyjskich szkołach – powiedział Colin Hughes, dyrektor zarządzający Collins Learning.

Chińskie szkoły znalazły się na piątym miejscu rankingu wyników uczniów z matematyki w ostatnim badaniu OECD. Wielka Brytania była na 27. miejscu.  Polska na 8 miejscu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Chińskie podręczniki do matematyki w brytyjskich szkołach